“Line-X” poliasparta pārklājumi Aspart-X

Jauna veida efektīvi un pievilcīgi risinājumi betona grīdām

Tirgū pieejams plašs dažāda veida betona grīdu pārklājumu un tehnoloģiju piedāvājums, tāpēc bieži vien pat pieredzējušam speciālistam ir grūti izvēlēties piemērotāko. Turklāt katrai no šīm tehnoloģijām ir gan savas priekšrocība, gan trūkumi. Uzņēmuma "Line-X" piedāvātais pārklājums Polyaspartics ir viens no veidiem, kas īpaši izceļas uz kopējā piedāvājuma fona.

Polyaspartic tehnoloģija ir salīdzinoši jauns betona apdares veids, atliek tikai minēt, par šīs tehnoloģijas izplatību citās industrijās, kuras tiek izmantotas daudzus gadus, visā pasaulē. Polyaspartic pārklājumi veidojušies no poliuretānu pārklājumiem, tos raksturo teicamas fizikālās īpašības, tas ir mehāniski izturīgs, ātri žūstošs materiāls, kas izmantojams daudzās rūpniecības nozarēs, tostarp arī kā  antikorozijas un remontu materiāls.

Pārklājot grīdu ar poliuretāna elastomēru, kas ir ļoti augstvērtīga un ilgmūžīga tehnoloģija, bieži sastopamas problēmas, jo tai piemīt īpašas uzklāšanas nianses un specifika. Pārklājums uzklājams ar speciālām augstspiediena iekārtām - reaktoriem - tiek izmantoti lieli materiāla padošanas spiedieni, materiālam ir ātrs žūšanas laiks (5-12 sec.), kas ne vienmēr ir būtiski. Polyaspartics pārklājumi novērš šos trūkumus, vienlaikus saglabājot tās pašas īpāšības, pārklājuma elastību u.c.

Polyaspartic pārklājumiem ir daudz augstvērtīgākas fizikālās un ekspluatācijas īpašības, salīdzinot, piemēram, ar epoksīda pārklājumiem. Polyaspartic ir daudz elastīgāki, izturīgāki pret skrāpējumiem, tie nemaina krāsu un kalpo, kā lieliska hidroizolācija.

Polyaspartic priekšrocības:

  • Nesatur šķīdinātājus.
  • Ātrs sacietēšanas laiks (apm.2 h katrai kārtai).
  • Liels vienas kārtas biezums (līdz 0,45 mm).
  • UV stabils, nedzeltē.
  • Augsta noturība pret lielāko daļu ķīmisko vielu.
  • Iespējams pilnīgi bezkrāsains un dažādās krāsās.
  • Augsta nodilumizturība, augstāka nekā epoksīdsveķiem vai uretāniem.
  • Lielisks izskats!

Visas šīs īpašības padara Polyaspartic pārklājumus par ideālu risinājumu betona grīdas aizsardzībā. Kā viens no ieguvumiem Polyaspartic pārklājumu izmantošanā minēts ātrs sacietēšanas laiks. Polyaspartic pārklājumiem nākamo kārtu var uzklāt jau pēc 2 stundām,  pilnvērtīgi grīdu drīkst izmantot jau pēc 3 līdz 4 stundām. Tas nozīmē, ka darbi tiek veikti ļoti ātri un klientam nav nepieciešams ilgi gaidīt uz telpu izmantošanu.

Polyaspartic pārklājumi nodrošina lielisku nodilumizturību, padarot to par ideālu pārklājumu augstas noslodzes komerciālos objektos, piemēram, noliktavās, dažādās sabiedriskās ēkās, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, tirdzniecības objektos, skolās, slimnīcās utt. Kā liecina nodilumizturības pārbaudes Tabera tests, Polyaspartic īpašības gandrīz 3 reizes pārsniedz epoksīda pārklājumu nodilumizturību.

Polyaspartic ir 100% cietvielas materiāls, tas nozīmē, ka produkts nesatur gaistošus organiskus savienojumus to uzklāšanas laikā, kā arī nav konstatēti veselībai kaitīgi izgarojumi visā ekspluatācijas laikā.

Salīdzinošie izmaksu faktori

Vienīgā joma, kur epoksīda grīdas segumi pārspēj Polyaspartic pārklājumus, ir to izmaksas. Epoksīda grīdas ir vairāk izplatītas to salīdzinoši zemāko izmaksu dēļ. Šis faktors padara epoksīda klājumus par pieejamākiem plašākam klientu lokam, kam ir ierobežots budžets. Tomēr jāuzsver, ka sākotnējie izmaksu ietaupījumi parasti atsver izmaksas ekspluatācijas laika gaitā, epoksīda grīdām ir daudz īsāks darbmūžs nekā poliuretāna Polyaspartic pārklājumiem.

Ja iepriekš minētā informācija Jums ir aktuāla, ir laiks pārdomāt savu lēmumu par grīdu pārklājumu, kura no tehnoloģijām ir piemērota tieši Jūsu vajadzībām. Papildus informāciju Jūs varat saņemt pie Aspart-X Polyaspartic tehnoloģijas oficiālā pārstāvja, SIA "Line-X Baltic".  Sniegsim papildu tehnisko informāciju, piedāvāsim mūsu sadarbības partnerus, darbu veicējos, kas ir speciāli apmācīti un veic kvalitatīvu virsmu sagatavošanu, pārklājumu ieklāšanas darbus.